КИЇВ (QHA) -

У разі розростання протестів у Білорусі більшість чиновників, на відміну від представників силових відомств, перейдуть на сторону опозиції.

Таку думку висловив білоруський опозиційний політик, дисидент, координатор громадянської кампанії «Еўрапейская Білорусь» Зміцер Бандарєнка.

— У силовиків є проросійські симпатії, а серед чиновників є багато людей, які хотіли б легалізації свого капіталу, легалізації свого впливу і нормального життя. Якщо процес почнеться, то я думаю, що ми побачимо переходи на бік народу та опозиції. Тому Лукашенко намагається жорстко придушити протести в перший же день.

У той же час, Зміцер Бандарєнка зауважив, що нині у Білорусі допомогою опозиції займаються лише представники малого і середнього бізнесу.

— У Білорусі свого часу просто не встигли сформуватися олігархи. Той устрій, олігархат або олігополія, які є в Україні, за однією з версій, дозволило за часів Майдану мати різні точки зору на те, що відбувається через медіа. Тому що у різних гравців різні медіа, і навіть якщо вони тенденційні, при їх конкуренції людина має можливість отримати альтернативну інформацію. Допомагають під час протестів невеликі та середні фірми, але ситуація докорінно відрізняється від української.

Крім того, опозиціонер вважає, що вище керівництво силових відомств орієнтоване на РФ, у той час як серед нижніх чинів дуже багато налаштованих опозиційно людей.

— Так як молодь, у тому числі й офіцери, читають через смартфони і отримують інформацію з інтернету, вони знаходяться під впливом загальної патріотичної хвилі. Старші офіцери, більшість з яких закінчували Академію Генерального штабу в Росії, налаштовані проросійськи, крім того, там (у РФ — ред.) у кілька разів вище зарплата і психологія білоруських генералів подібна до тієї, що була в українських військових у Криму. Військові — це частина білоруського суспільства і як ми бачили під час перебудови, несподівано, коли процеси пішли, дуже багато офіцерів стали лідерами опозиції. У момент руху, це буде.

Нагадаємо, 20 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про завершення спільних з Росією військових навчань «Захід-2017».

QHA