БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Білоруські політичні емігранти у Бельгії підтримали журналіста Укрінформу Романа Сущенка, який вже рік протиправно утримується у Москві.

Про це йдеться у відеозверненні білоруською мовою, яке записали друзі Романа у Бельгії.

— Дорогий Романе, всі твої рідні і близькі, шановні українські друзі! Ми, білоруські політичні емігранти у Бельгії, неодноразово підтримували Україну в її боротьбі за свободу. І сьогодні ми пам'ятаємо, що патріот України Роман Сущенко перебуває в заручниках кремлівських терористів, йдеться у зверненні.

Білоруські активісти також вкотре висловили вимогу до Росії припинити війну проти України і випустити всіх політичних в'язнів.

Ми підтримуємо Романа та інших, хто перебуває в руках терористів. Ми щиро хочемо, щоб вони якомога швидше повернулися додому, до своїх рідних і близьким, заявили білоруські активісти.

Звернення завершується вигуками: «Слава Україні!», «Живе Білорусь!».

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії 30 вересня минулого року у Москві затримала кореспондента українського агентства Укрінформ у Франції Романа Сущенка. Він приїхав у Росію у приватних справах.

Сущенку інкримінували «співпрацю з українською розвідкою», «цілеспрямований збір відомостей про діяльність Збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації». Це, на думку слідства, є загрозою для безпеки РФ.

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення заперечує. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

27 червня Лефортівський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Сущенку ще на три місяці, до 30 вересня.

29 вересня біля будівлі Укрінформу пройшла акція, присвячена річниці полону російською владою українського журналіста, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

QHA