КИЇВ (QHA) -

Білорусь не може брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Про це 19 лютого в ефірі «5 каналу» повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції України Олена Зеркаль.

— Наскільки я знаю, Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то цілком логічно, щоб ми не говорили, що країни ОДКБ теж беруть участь в місії, — зазначила вона.

Зеркаль також додала, що «ДНР» і «ЛНР» не є сторонами переговорів з приводу миротворчої місії, тому зусилля України і партнерів будуть спрямовані на те, щоб дати зрозуміти Росії, що «грати за їхніми правилами ніхто не буде».

Довідка. Організація договору колективної безпеки (ОДКБ, «Ташкентський договір») — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан. Організація розглядається як головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного та військово-стратегічного характеру, включаючи боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин.

Нагадаємо, раніше Білорусь заявила про готовність направити контингент миротворців для врегулювання ситуації на окупованій території Луганської та Донецької областей. Глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що Білорусь готова виділити відповідний миротворчий контингент, якщо це буде прийнятно для всіх зацікавлених сторін.

Джерело: 5 канал

ФОТО: AFP

QHA