КИЇВ (QHA) -

Влада Білорусі готова обміняти обвинуваченого у шпигунстві українського журналіста Павла Шаройка на затриманого в Україні білоруса Юрія Політика.

За повідомленням білоруських ЗМІ, документи на обмін Шаройка вже готові, їх найближчим часом підпише президент Білорусі Олександр Лукашенко. Такої домовленості нібито досягнули під час зустрічі білоруських та українських чиновників.

Нагадаємо, Павлу Шаройко пред'явлені офіційні звинувачення за статтею 258-ї Кримінального кодексу Республіки Білорусь (державна зрада і шпигунство).

Кореспондента "Українського радіо" Шаройка затримали у Мінську 25 жовтня 2017 року. У Комітеті держбезпеки Білорусі заявили, що він створив агентурну мережу з числа громадян країни, які за винагороду збирали для нього відомості "розвідувального характеру у військово-політичній сфері". Офіційної інформації про суд над Шаройко поки немає. Однак, за неофіційними даними, процес над ним уже закінчився.

Юрія Політика затримали під час виїзду в Білорусь 16 червня 2017 року. Чоловіка звинувачують у шпигунстві. За версією правоохоронців, він збирав інформацію про білорусів, які воюють на Донбасі, і наявність протитанкових ракет у ЗСУ.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим вважає, що затримання українського журналіста Павла Шаройка було спровоковано спецслужбами Білорусі або РФ і виглядає помстою за затримання у червні 2017 року в Чернігові білоруса, якого звинувачують у шпигунстві на користь Російської Федерації.

Джерело: Білоруський партизан

QHA