ВАШИНГТОН (QHA) -

Офіційний Вашингтон на чолі з президентом Бараком Обамою готує низку економічних санкцій і прихованих кібероперацій щодо РФ за ймовірне втручання у вигляді кібератак у президентські вибори, передає The Washington Post.

Деякі з цих дій американського уряду можуть бути оголошені публічно незабаром. Для введення санкцій Вашингтон може використовувати наказ, який дозволяє президенту давати відповідь на кібератаки від інших держав. Але в ньому немає пункту про кібероперації, метою яких є вплив на президентські вибори. Білий дім зараз працює над адаптацією наказу до обставин, що склалися. Тобто, адміністрації президента США доведеться привласнити електоральній комп'ютерній системі новий статус — «критична інфраструктура».

— Для введення санкцій необхідно, по-перше, мати підстави заявити про те, що найбільш використовувана на виборах інфраструктура — така, як бази даних штатів — це критична інфраструктура, і, по-друге, про те, що росіяни дійсно завдали їй шкоди. Це два серйозних показника, — повідомив виданню представник президентської адміністрації.

Як повідомляло QHA, чинний президент США Барак Обама наказав розвідувальним агентствам США вивчити і підготувати доповідь про втручання Росії в минулі американські президентські вибори.

ФОТО: інтернет

QHA