КИЇВ (QHA) -

Речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца наголошує, що Росія в Міжнародному суді ООН вдається до звичних методів маніпуляцій і обману, але крізь заяви російської сторонни проступає страх відповідальності за скоєне. Про це речник МЗС написала у своєму твіттері, коментуючи сьогоднішній виступ російської сторонни на слуханнях у Гаазі.

— Сьогодні в Гаазі виступає РФ. Той самий наратив, маніпуляції, брехня. І відчувається страх відповідальності. Але все в житті — як бумеранг.

Українська сторона оперативно спростовує неправдиві тези, які виголошує Росія з трибуни суду.

Так, на «Офіційному аккаунті України в Твіттері» наводяться факти порушень прав людини і репресій у Криму, хоча Росія і заперечує це. На ілюстрації – фотографії, зокрема, кримських татар Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, які безпідставно утримуються за гратами у справі «26 лютого».

— Росія порушує права людини в Криму, саджає у тюрму невинних людей, які не згодні жити в культурі страху.

Також наводяться факти злочинів російських військових на Донбасі, зокрема, збиття російським БУКом пасажирського малайзійського лайнера МН17 у липні 2014 року. Українська сторона посилається на висновки міжнародних експертів Вellingcat.

— Військові Росії збили MH17, вбивши 298 осіб. Експерти підтверджують, що МН17 був збитий ракетою з російського БУКу.

Також в одному із твіттів українська сторона іронізує з приводу російської позиції, яка полягає в тому, що російських військових частин та озброєння на Донбасі нема, а у разі, якщо російських військових там все ж таки беруть у полон ЗСУ, то РФ твердить, що вони «заблукали». У твіті наводиться інфографіка, на якій вказано, що щонайменше 6 тисяч російських регулярних військових перебуває на Донбасі.

— Росія каже, що це не вона озброювала сили в Східній Україні. Всі ці регулярні частини загубилися?!

Як повідомляло QHA, вчора у Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України відносно РФ про застосування запобіжних заходів. Сьогодні в суді виступає Росія. Після чотириденних слухань, які триватимуть 6-9 березня, суд упродовж кількох тижнів має прийняти рішення про їх застосування.

Керівник українськоі делегації, що представляє інтереси Украіни в Міжнародному Суді ООН в Гаазі у справі «Украіна проти РФ» заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль сьогодні заявила, що необхідно  уважно стежити за маніпуляціями і неправдивими заявами, які виголошує Росія в Міжнародному суді ООН і негайно їх спростовувати.

QHA