КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація намагається приховати свої злочини в Криму, забороняючи доступ міжнародним моніторинговим місіям на півострів. Про це під час брифінгу заявила речник МЗС України Мар'яна Беца.

— Росія поки не допускає міжнародні місії до Криму, але мета цього очевидна — приховати свої злочини на півострові... Доступ моніторингових місій повинен бути забезпечений Росією, тому що там відбуваються надзвичайно страшні та кричущі порушення прав людини, — сказала вона.

Спікер запевнила, що дипломатична служба України наполегливо працює над тим, щоб положення резолюції Генеральної Асамблеї ООН по Криму, зокрема, про допуск на окупований півострів міжнародних моніторингових місій, були виконані Російською Федерацією.

— У нас є чіткі запевнення наших іноземних партнерів, що питання Криму дійсно залишається на порядку денному. Тому надзвичайно важливо сьогодні доводити до міжнародної спільноти інформацію про те, що відбувається на півострові. Важливо також проводити публічні заходи як в Україні за участю кримських татар, так і за кордоном, — сказала вона.

Раніше в своїй заяві міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала світову спільноту забезпечити ефективний міжнародний моніторинг ситуації з правами людини в Криму.

Моніторингова місія ООН заявила про фіксацію нової тенденції в Криму — незаконне втручання в здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, які стосуються захисту прав людини. Глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер відзначила, що поряд і цим окупаційна влада у Криму вдається до тортур і жорстокого поводження заради примусового отримання зізнань у затриманих, а ув’язнених українців продовжують переводити до Росії.

QHA