КИЇВ (QHA) -

Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк розповів журналістам у кулуарах ВРУ, що в законі про державний бюджет України на 2018 рік уряд перекладає виплату субсидій на органи місцевого самоврядування, передає кореспондент QHA.

На думку народного депутата, спочатку в парламенті потрібно розглядати дохідну частину держбюджету для наповнення державної скарбниці.

— Ми ознайомилися з бюджетом на 2018 рік на першому засіданні фракції, де побачили ряд основних проблем. На нашу думку, спершу потрібно розглядати бюджет, який наповнюється, адже дуже важливо, звідки беруться гроші. Поки що ми тільки бачимо інфляційні процеси, коли долар коливається, а гривня може впасти, що може призвести до 12% інфляції, розповів парламентар.

За словами політика, уряд в одному з пунктів закону про держбюджет дозволяє в окремих випадках перевищувати ліміт боргу, тобто випускати банкноти, щоб наповнювати фонди державних банків. Це означає, що держава перенаправить 197 млрд гривень для закриття «великої діри» «Приватбанку» за рахунок інфляції. Тоді як грошей для підняття пенсій на 100-500 грн. просто не вистачить через можливе підняття долара до 36 грн.

— Вважаю, що витрати бюджету повинні бути спрямовані, в першу чергу, на обороноздатність країни. Але тут виникає інше питання питання цивільного контролю. Ніхто з вас, і ніхто з нас не знає, як витрачаються оборонні засоби. Армія залишається без зброї і санітарних машин. Нічим вивозити з поля бою поранених, тому УАЗи ми не купуємо, а свої не робимо. А санітарні машини «Богдан» їздять лише по асфальтованій дорозі, зазначив він.

Разом з тим, Олег Березюк акцентував увагу на необхідності зміни фіскальної політики, знизивши податки для підприємців, і піднявши середню заробітну плату.

Це уряд підняв заробітну плату, але тепер йому потрібно нагадати, що треба знижувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок), який вони не хочуть знижувати, а навпаки, хочуть підняти, залазячи людям у кишеню, сказав народний депутат.

Також він зазначив, що держава, з одного боку, піднімає тарифи на ЖКГ, а з іншого компенсує ці витрати, виплачуючи пільги у вигляді субсидій. І ця компенсація прописана у держбюджеті на 2018 рік.

Так ось, субсидії держава залишає за собою, а пільги, які понавидавали протягом 25 років всім і вся, перекладає на органи місцевого самоврядування. І тоді настане кінець бюджетній децентралізації. Також у бюджетному кодексі прописано, що вищі навчальні заклади першого і другого рівня акредитації повністю фінансуються з місцевого бюджету.

В кінці він зазначив, що, в першу чергу, потрібно підвищити витрати на медичну реформу, а лише потім займатися пенсійною. Нова пенсійна реформа підвищує пенсійний вік, коли чоловіки йтимуть на пенсію в 67 років, при цьому в середньому вони живуть 63 роки.

У той же час медична реформа не проводиться. А що збільшує вік людей? Якість медичного обслуговування. У нас до уряду багато суттєвих питань, а все інше  це питання техніки,  сказав Олег Березюк.

Проект держбюджету представлять у парламенті в п'ятницю, 22 вересня, а 15 вересня Кабінет міністрів вніс проект закону до парламенту.

Минулого року депутати прийняли держбюджет-2017 вночі 21 грудня 2016 року.

QHA