КИЇВ (QHA) -

Росія продовжить посилювати тиск і репресії проти українців і кримських татар в анексованому Криму. Такою думкою з кореспондентом QHA поділився політолог, ідеолог і засновник проекту Free Crimea Тарас Березовець.

Він зазначив, що незважаючи на те, що в порівнянні з 2014 роком масових викрадень і вбивств на півострові набагато менше, непропорційно збільшилася кількість арештів і штрафів.

— Ми знаємо історію українського патріота Володимира Балуха, який вивішував прапор у себе вдома, а пізніше ФСБ йому підкинули набої і вибухівку, звинуватили в тероризмі і помістили до СІЗО. Росія продовжує душити все непідконтрольне їй, але оскільки ця машина насильства вже заряджена то вони хапатимуть всіх підряд, навіть тих, хто нічого не зробив, чисто профілактично, розповів Березовець.

За його словами, РФ шукає привід для початку військових дій, для чого може використати нові провокації. Березовець зазначив, що така практика вже використовувалася на російській території — під час 1999 року, коли президент РФ Володимир Путін прийшов до влади, були підірвані житлові будинки, в результаті чого загинули сотні мирних громадян.

Я не виключаю, що РФ може перейти до терору на території Криму, знищувати цивільне населення, підривати, і звинувачувати в цьому Україну. На даний момент вони лякають нібито українськими диверсантами, однак можуть почати знищувати об'єкти або вбивати цивільних, кажучи, що це зробили українські ДРГ, вважає політолог.

Він також повідомив, що окупанти створили у Криму 40-тисячне військо наступального характеру, що підвищує можливість агресивних дій з боку РФ.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим в лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ».

Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели ряд економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

QHA