ЛОНДОН (QHA) -

Російський зенітно-ракетний комплекс «БУК», з якого терористи збили малайзійський Боїнг MH17, на окупований Донбас був перевезений під контролем відставного офіцера розвідки Росії Сергія Дубинського. Про це повідомляється в звіті слідчих від 15 лютого 2017 року.

У своїх висновках Bellingcat посилається на матеріали прослуховування телефону терориста, зроблені Службою безпеки України влітку 2014 року.

— Bellingcat доходить такого висновку: особа, чий телефон прослуховувався Службою Безпеки України 17 липня 2014 (якщо СБУ правильно визначила його голос і/ або знала, що телефон, який  прослуховують, належав йому і, відповідно, мав відношення до перевезення «Бука», який збив того ж дня MH17) — це Сергій Миколайович Дубинський з позивним «Похмурий». Дубинський — російський ветеран бойових дій, який носив у липні 2014 роки звання полковника, який воював в Афганістані та Чечні, а згодом служив у 22-й бригаді Спецназу ГРУ.

Також слідчі стверджують, що пізніше Дубинський був вигнаний з лав проросійських бойовиків за участь у фінансових злочинах. На даний момент терорист проживає у селищі Ростовської області Росії та має мотовсюдихід за $ 15 тисяч і новозбудований будинок.

Як повідомляло QHA, 28 вересня 2016 року слідча група оприлюднила дані розслідування, згідно з яким «БУК» був доставлений на Донбас з Росії та після пострілу повернувся назад.

Нагадаємо, катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17, що сталася над Донбасом 17 липня 2014 року, забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, у тому числі, 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

Міжнародна команда з розслідування катастрофи прийшла до висновку, що лайнер був збитий ракетою, випущеною з ЗРК «БУК», доставленого з території Росії.

ФОТО: інтернет

QHA