КИЇВ (QHA) -

Посол Бельгії в Україні Люк Якобс запевнив кореспондента QHA в тому, що його країна всіляко підтримує Україну у Європейському Союзі. За словами дипломата, Брюссель уважно стежить за ситуацією у сфері безпеки і наполягає на повному виконанні Мінських домовленостей з боку РФ. Бельгія також поділяє позицію ЄС щодо санкцій, спрямованих проти Росії, поки вона не поверне всі окуповані українські території.

— Ми підтримуємо позицію ЄС щодо санкцій і поділяємо тиск на Росію, який має бути здійснений, зазначив він.

За словами Якобса, щоразу, коли відбувається тиск на кримських татар, його країна всіляко засуджує репресії окупаційної влади, спрямовані проти корінного народу Криму.

Також Бельгія постійно надає фінансову допомогу для відновлення зруйнованої інфраструктури на Донбасі, і всіляко допомагає місцевим жителям, які постраждали під час обстрілів бойовиків.

Бельгія постійно робить відповідні внески, зокрема через такі організації, як ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Так, ми надали три мільйони євро для Луганської та Донецької областей, як членський внесок у статутний фонд Червоного Хреста,  зазначив посол.

Якобс зазначив, що відвідував деякі міста на Донбасі, контрольовані українською владою, і переконався в тому, що, незважаючи на всі проблеми, які виникли через військовий конфлікт, там все ж розвивається середній і малий бізнес.

ФОТО: інтернет

QHA