СТРАСБУРГ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв у своєму виступі під час слухань про права людини в Криму в Парламентській асамблеї Ради Європи 24 січня нагадав, що запевнення Москви в «безкровній» анексії Криму всього лише є черговим пропагандистським міфом і спробою виправдати Російською Федерацією свої агресивні дії.

Барієв розповів євродипломатам і правозахисникам про розстріли офіцерів ЗСУ російськими кадровими військовими, звірячі вбивства цивільних активістів і викраденнях представників кримськотатарського народу. Інформацію передає «Голос Америки».

— За період окупації Криму Росією в упор розстріляли офіцерів Збройних сил України, викрадені та по-звірячому вбиті цивільні активісти, які демонстрували свою громадянську позицію або говорили рідною мовою. Збільшилося число вбивств представників корінного кримськотатарського народу, який спочатку виступив проти незаконних дій Росії. Пропали безвісти 14 осіб, ще 11 вбиті. Серед них — активісти, які виступили проти окупації, студенти, які мали свою позицію, підприємці і прості жителі, яких знищила репресивна машина Росії, — повідомив він.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, двоє депутатів Держдуми Росії на допиті в Генпрокуратурі України підтвердили інформацію про те, що військове вторгнення Російської Федерації на територію Криму і подальша анексія були сплановані в грудні 2013 року, під час візиту на півострів радника Путіна Владислава Суркова.

ФОТО: інтернет

QHA