КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв назвав конкретні кроки, які має зробити українська держава на шляху до деокупації Криму. Про це він повідомив під час панельної дискусії «Майбутнє Криму: статус півострова і політика щодо деокупації» у рамках Міжнародного форуму «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу».

За його словами, у першу чергу, необхідно прийняти Закон про корінні народи України, що згодом дозволить ввести в правове поле Меджліс кримськотатарського народу.

Наступним кроком Барієв називає розробку національного плану дій щодо кримськотатарського народу, а також механізм регіонального представництва Меджлісу кримськотатарського народу в складі українського представництва міжпарламентського співробітництва.

— Ми також повинні створити територію адміністрування Автономної Республіки Крим у Херсонській області з метою відновлення всіх органів державної влади Верховної Ради АРК. Крім того, потрібно також надати сприятливі умови для повернення кримських татар з місць депортації на дану територію. Таким чином, ми зміцнимо адмінкордон із окупованою територією Криму і посилимо наший вплив і вплив на жителів Криму, які потребують нашої підтримки, — резюмував Барієв.

Як повідомляло раніше QHA, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що «сутичка» аргументів з Російською Федерацією про майбутнє Криму тільки починається, тому Україна повинна створювати нові аргументи в цій боротьбі, зокрема, на законодавчому рівні зміцнювати позиції щодо статусу кримськотатарського народу.

QHA