ВАРШАВА (QHA) -

Влада Польщі готова до діалогу з Ізраїлем та США щодо конфлікту, який виник після ухвалення парламентом закону про Інститут національної пам'яті.

Про це заявив голова постійного комітету Ради міністрів Польщі Яцек Сасін.

— Прем'єр-міністр створив історико-юридичну групу, яка має почати діалог з ізраїльською стороною. Ми робимо все, що у наших силах, усі найважливіші особи польської держави задіяні для роз'яснення ситуації, — зазначив він.

За його словами, польська влада сподівається, що їхні аргументи вислухають у Тель-Авіві та Вашингтоні.

— Сподіваємося на добру волю наших партнерів в Ізраїлі та США, що вони захочуть слухати наші аргументи, а не розпалювати конфлікт, який не має ніякого сенсу і реальних підстав, — зазначив польський політик.

Сасін також підкреслив, що зараз закон направлено на підпис президенту Анджею Дуді, який вирішить, підписувати його чи ні.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль має намір відкликати свого посла з Польщі у відповідь на схвалення польським Сенатом скандального законопроекту про Інститут національної пам'яті, який викликав жорстку реакцію Тель-Авіва.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував прийняття польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

QHA повідомляло, що в ніч на 1 лютого польський Сенат без поправок проголосував закон про Інститут національної пам'яті, згідно з яким передбачається кримінальна відповідальність за так звану «бандерівську ідеологію», а також за ствердження щодо причетності поляків до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Закон підтримало 57 сенаторів.

Нагадаємо, польський Сейм підтримав закон партії Kukiz'15 щодо заборони у Польщі пропаганди ідеології українських націоналістів.

Джерело: Польське радіо

QHA