КИЇВ (QHA) -

Представництво президента в Автономній Республіці Крим виступає за закриття пункту пропуску «Чаплинка» на адмінмежі з півостровом. Про це у коментарі QHA заявив постійний представник президента у Криму Борис Бабін, зазначивши корупційні ризики, які виникають через функціонування даного КПВВ.

— Це не тільки моя ідея, це позиція багатьох державних органів. Річ у тім, що сьогодні існують чіткі корупційні ризики. Грубо кажучи, якщо людина, наприклад, звертається з чимось незаконним на Чонгар і зустрічає там чесного митника, то, отримавши відмову, вона може проїхати 10 км до сусіднього пункт пропуску і там перейти кордон, розповів він.

На думку Бабіна, утримувати КПВВ, яке не користується масовим попитом для перетину адмінмежі, не є правильним і виправданим.

— Давайте будемо відвертими, «Чаплинка» організована насамперед для вантажних перевезень, тому що вона віддалена від автовокзалу Армянська і не користується масовим попитом. Є статистика переміщення осіб через лінію розмежування. На Каланчаку цифра набагато більша, ніж на Чаплинці. Тому будувати там термінал виключно через те, що росіяни вважають це місце державним пунктом пропуску через кордон... Знаєте, це не дуже добре дотримуватися їхньої логіки, — додав представник президента.

Нагадаємо, на адміністративному кордоні з окупованих Кримом функціонує три пункти пропуску — Чонгар, Каланчак і Чаплинка.

Як відомо, 17 серпня Петро Порошенко підписав указ про призначення новим постійним представником президента України в АР Крим і Севастополі Бориса Бабіна.

Глава держави наголосив, що його представник братиме участь у робочій групі з деокупацію півострова.

Раніше президентським указом з цієї посади було звільнено Наталію Попович, відставки якого вимагали херсонські активісти.

ФОТО: інтернет

QHA