БАКУ (QHA) -

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який перебуває в Баку, закликав владу Азербайджану вступити до Євразійського економічного союзу.

Про це він заявив під час зустрічі з викладацько-студентським складом Дипломатичної академії Азербайджану.

— Ми будемо дуже раді бачити Азербайджан в Євразійському економічному союзі, — сказав він.

За його словами, даний союз є відкритим інтеграційним співтовариством.

— Ми нікого не примушували до вступу до цієї організації. У даний час розглядається питання включення Таджикистану до цієї структури. До нас також надходять звернення від країн, які не є членами СНД, — сказав Лавров.

Втім, слова Лаврова про невимушений вступ до організації звучать, у будь-якому випадку, нещирими. Нагадаємо, Росія при президенті Вікторі Януковичі намагалася втягнути до Євразійського Союзу Україну, проте у відповідь отримала масові заворушення в Києві та інших містах нашої країни, що завершилися відставкою Януковича.

Варто відзначити, що після вступу до ЄврАзЕС Казахстану жителі цієї країни втратили дешеві товари з Китаю, який є одним із головних торговельних партнерів Астани.

А ось вступ до Євразійського Союзу Баку ускладнюється територіальним конфліктом з Вірменією, яка окупувала 20% території Азербайджану. Про це Лавров вважав за краще промовчати на зустрічі з майбутніми азербайджанськими дипломатами.

Як писало QHA, раніше Лавров закликав ОБСЄ стежити за російською мовою в Україні. Глава МЗС РФ хоче, щоб ОБСЄ стежила за дотриманням прав нацменшин.

QHA