СТАМБУЛ (QHA) -

Президент США Дональд Трамп повинен переглянути своє рішення про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та перенесенні до цього міста посольства США.

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв на надзвичайному саміті Організації ісламського співробітництва (ОІВ) у Стамбулі.

Подякувавши президенту Туреччини Реджепа Таїпу Ердогану за організацію саміту ОІВ, Алієв зазначив, що цей захід є показником вкладу Анкари у солідарність ісламських країн.

Азербайджанський лідер висловив стурбованість у зв'язку з рішенням президента США Дональда Трампа щодо Єрусалиму.

— Це рішення вплине на процес справедливого врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, може мати небезпечні наслідки для Близького Сходу. Вважаю, що влада США повинні переглянути це рішення, — сказав президент Алієв.

За його словами, Азербайджан підтримує мирне врегулювання конфлікту на основі принципу співіснування двох держав, з умовою створення палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі.

— Азербайджан підтримує народ Палестини, — підкреслив президент Алієв.

У своєму виступі азербайджанський лідер торкнувся також теми вірмено-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабасі.

— Вірменія знищила мечеті та пам'ятники ісламської культури на окупованих територіях Азербайджану. Сьогодні Єреван намагається налагодити дружні відносини з низкою ісламських держав. Це показник нахабного лицемірства. Мусульмани світу повинні знати, що Вірменія, яка зруйнувала мечеті, не може вважатися другом мусульманських країн, — заявив глава держави.

Раніше QHA повідомляло, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав визнати Єрусалим окупованою столицею Палестини. З такою заявою він виступив на позачерговому саміті Організації ісламського співробітництва.

Джерело: Анадолу

QHA