КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарська автономія — сильна відповідь російському агресору.

Про це заявив колишній заступник голови Верховної Ради України Степан Гавриш в інтерв'ю Радіо Hayat.

Я був носієм цієї ідеї і вважаю, що як нікому кримськотатарському народу потрібно надати статус народу, який має власну територію, свою автономію. Саме культурно-етнічну. Думаю, що це — велике зобов'язання перед нашим головним історичним і сучасним союзником. І це сильна відповідь у гібридної війні російському агресору, зазначив Гавриш.

Раніше QHA повідомляло, що 29 червня Конституційна комісія отримала доручення від президента Петра Порошенка про роботу над Х розділом Основного закону України, в якому йдеться про статус Автономної Республіки Крим. Законопроект № 6315 "Про статус кримськотатарського народу в Україні", зареєстрований 7 квітня поточного року, перебуває серед законопроектів, пріоритетних для розгляду.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що визначення політичного статусу Автономної Республіки Крим як національно-територіальної автономії кримських татар, створеної в межах території Кримського півострова у складі суверенної і незалежної української держави, виправить правовий нонсенс, який був створений у лютому 1991 року зі створенням автономії Криму за територіальною ознакою і при повному ігноруванні права на самовизначення корінного народу півострова.

Джерело: Радіо Hayat

QHA