ВІДЕНЬ (QHA) -

Австрія заблокувала прийняття політичних заяв щодо продовження переговорів про вступ Туреччини до складу Європейського Союзу під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць ЄС, передає DW.

Дане рішення не свідчить про те, що переговори припиняються остаточно, так само як і рішення Європарламенту про замороження процесу переговорів. Проте в той же час заява Австрії говорить про наявність розбіжностей серед європейських держав у даному питанні.

Своє рішення Австрія мотивує тим, що Туреччина порушує права людини і не дотримується європейських цінностей.

Міністр Туреччини у справах ЄС та головний переговірник Омер Челік у свою чергу заявив, що офіційна Анкара позицію австрійських колег не сприймає.

— Перспективи вступу Туреччини до ЄС зберігаються. Інша справа — чи захоче Туреччина стати частиною об'єднання, яким уряд Австрії хоче бачити ЄС? Якщо мова йде про ЄС, який уявляють собі прихильники правих сил, то ми категорично проти цього. Однак перспективи вступу Туреччини до ЄС, основані на реальних цінностях, зберігаються.

Нагадаємо, що 24 листопада Європарламент схвалив рекомендаційну резолюцію про призупинення переговорів щодо членства Турецької Республіки у Європейському Союзі. Всього голосувало 479 депутатів, з яких «проти» було тільки 37, ще 107 утрималися. Основною умовою відновлення процесу переговорів є скасування в Туреччині режиму НС.

ФОТО: інтернет

QHA