ВІДЕНЬ (QHA) -

Верховний суд Австрії схвалив рішення переглянути апеляцію українського бізнесмена Дмитра Фірташа як помилковий вердикт Апеляційного суду Австрії, який дозволив його екстрадицію до Сполучених Штатів Америки (США).

— Верховний суд ухвалив призупинити екстрадицію пана Фірташа до розгляду його звернення, зазначив адвокат бізнесмена Ленні Дж. Девіс.

QHA повідомляло, що Вищий земельний суд Відня (Австрія) схвалив рішення відмовити у видачі Іспанії українського олігарха Дмитра Фірташа, якого підозрюють у дачі хабара у розмірі 18,5 мільйонів доларів.

Нагадаємо, Земельний суд Відня 29 серпня вирішив не видавати іспанському правосуддю Дмитра Фірташа. Австрійський суд вважає, що суд у Барселоні не зміг надати достатнього обґрунтування європейського ордера на арешт на Фірташа за підозрою у відмиванні грошей і створенні кримінальної угрупування.

Як відомо, у лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив позов прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

Розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа, земельний суд Відня ухвалив рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

У листопаді 2016 року Фірташа оголосили у міжнародний розшук.

Українського олігарха затримали в Австрії у березні 2014 на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

США звинувачують Фірташа у дачі хабара в розмірі 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. Олігархові загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

Мін'юст США направив до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Америці.

Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, але суд відмовив у розгляді цієї скарги.

Таким чином, апеляційний суд отримав можливість розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа до США.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA