КИЇВ (QHA) -

На окупованій території Луганської області 18 лютого був здійснений підрив залізничних колій. Про це розповів у своєму інтерв'ю «Інтерфаксу» глава МВС України Арсен Аваков.

Таким чином, тепер навіть при знятті блокади ОРДЛО відновити поставки вугілля на вільну територію України не видається можливим.

— Цієї інформації не було у ЗМІ, але вона дуже показова. Два дні тому на окупованій території Луганської області, в п'яти кілометрах від нашого кордону, був підірваний залізничний шлях. Так що навіть якщо ми зараз знімемо блокаду і вирішимо возити наше вугілля, то луганську гілку вони вже підірвали...

Що стосується мети акції «блокади торгівлі з окупантами», Аваков припустив, що збіг початку акції з датою річниці розстрілів активістів Майдану може бути не випадковим, а отже блокада втілює чиїсь політичні цілі.

Повертаючись до блокади. Це хто придумав у мороз починати таку акцію? Це так зручно, тому що потрапляє під річницю Майдану? Вважаю, що це тільки політичні амбіції. І все.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що активісти блокади поставок сировини з окупованих районів Донбасу своїми діями фактично допомагають сепаратистам відібрати контроль над промисловістю на непідконтрольній Україні території.

Він також нагадав, що території Донбасу, незважаючи на бойові дії, мають загальне водо- і електропостачання, тому блокада якоїсь однієї з частин без шкоди вільним від окупації територіям неможлива.

Акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію Світланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

15 лютого Кабінет Міністрів в ході позачергового засідання своїм рішенням ввів надзвичайний стан у енергетиці терміном на місяць. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомств, адже блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

QHA