КИЇВ (QHA) -

Після втечі екс-президента Віктора Януковича в лютому 2014 року найбільш напружена ситуація склалася на південному сході України і у Криму.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час надання свідчень у суді у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

— Найважчі події відбувалися на території Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей та Криму, де були публічні акції, які призводили до штурму державних адміністрацій і провокацій, зазначив він.

Аваков заявив, що найскладнішою була ситуація у Криму, де значна частина військових РФ займалася «не тільки своєю професійною діяльністю, а й готувала платформу для так званого повернення Криму до РФ».

Він наголосив, що ситуацію посилювало руйнування правоохоронної системи в країні.

Нагадаємо, Аваков під час допиту в якості свідка також заявив, що особисто їздив до Криму, щоб розшукати Януковича. Міністр пояснив, що мав намір розшукати його для того, щоб той повернувся до виконання своїх обов'язків.

Раніше колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що українські військовослужбовці отримали у березні 2014 року усне розпорядження від виконувача обов'язків президента України Олександра Турчинова застосовувати зброю для захисту військових об'єктів у Криму.

Джерело: Укрінформ

QHA