КИЇВ (QHA) -

Західні союзники України ні на хвилину не забувають про повернення до складу України Криму, але зараз зусилля необхідно зосередити на Донбасі.

Про це повідомив у коментарі QHA військовий експерт і блогер Олексій Арестович.

— Всі знають, що кримське питання насправді не зникло. Це постійно підкреслюється на всіх міжнародних форумах, під час приватних заяв і так далі. Це як надання медичної допомоги. Якщо є три поранених: один майже не дихає, другий дихає, але травми середньої тяжкості, а у третього палець порізаний, кого лікувати? Зосереджуються зусилля там, де найбільша небезпека вона зараз виходить з Донбасу, бо там гаряча фаза війни. Крим просто окупований і анексований державою-окупантом до свого складу.

За словами експерта, це специфічна міжнародна ситуація, і для її вирішення необхідна зовсім інша програма дій. Ні світ, ні Україна не можуть відразу працювати і з Донбасом, і з Кримом.

Якщо ми вдало вирішуємо ситуацію на Донбасі, то з трампліну переможців, який ми візьмемо, кримське питання вирішувати буде набагато легше, — вважає Арестович.

Нагадаємо, 9 жовтня, під час візиту в Україну президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України і не визнає російської окупації Криму.

QHA