КИЇВ (QHA) -

Керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко на прес-конференції, присвяченій репресій відносно кримських адвокатів, заявив, що Росія, заарештувавши їх, порушує права цілої групи незаконно заарештованих.

— Через справу затримання конкретного адвоката або декількох адвокатів ми можемо говорити про тенденції. Через це мова йде про порушення прав цілої групи людей у Криму, це не тільки самі адвокати, а й їхні підзахисні, справи яких вони вели. На сьогодні Еміль Курбедінов захищав фігурантів справи "26-го лютого", справи "Хізб-ут-Тахрір", Ільмі Умерова, Миколу Семену. Таким чином, це порушення права всіх цих людей на ефективний засіб захисту їх прав, зокрема, на реалізацію права на справедливий суд, обов'язковою умовою якого є доступ до кваліфікованої правової допомоги,—- заявив чиновник.

У свою чергу, юрист української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова заявила, що окупаційна влада через затримання адвокатів мала намір перешкодити їх діяльності щодо захисту репресованих:

— Мета суду одна — позбавити адвоката мінімум на 10 днів можливості здійснювати його професійну діяльність і захищати політичних в'язнів. Саме тому було вилучено і всі документи, і техніку.

Нагадаємо, Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська направила лист російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якій висловила стурбованість щодо затримання адвокатів.

QHA