КИЇВ (QHA) -

Адміністрація президента Петра Порошенка розіслала депутатам фракції БПП «темники» з аргументацією на користь поширення електронного декларування на антикорупційні громадські організації. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на власні джерела.

У документах зазначено, що введення Е-декларування для антикорупційних діячів необхідне, зокрема у зв'язку із тим, що «представники громадськості — це завтрашні політики».

В АП звернули увагу і на те, що «останнім часом не рідкісні випадки звинувачень у несумлінності окремих знакових представників громадських організацій».

Таким чином, електронне декларування доходів громадськими має «посилити їхню відповідальність і сприяти зміцненню суспільної довіри до антикорупціонерів».

Відзначається також, що нові правила «будуть поширюватися тільки на керівний склад неурядових організацій і не торкнуться рядових членів організацій».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган назвав введення українським парламентом норму, згідно з якою громадські активісти в Україні повинні подавати Е-декларації, «кроком назад» у боротьбі з корупцією, і закликав до перегляду цієї правки.

Раніше критика схваленої Верховною Радою правки пролунала від представників Великобританії, США і Канади. Одне з головних зауважень — ці зміни суттєво ускладнять роботу антикорупційних активістів, змушуючи організації відмовлятися від співпраці з ними.

ФОТО: інтернет

QHA