ВАРШАВА (QHA) -

Сьогодні, 25 лютого, Міністерство юстиції Польщі спростувало інформацію ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Про це заявив представник польського Мін'юсту Ян Кантака.

— У Польщі діють норми, які говорять, що після ухвалення закону і підписання його президентом він набуває чинності, — сказав він.

За його словами, закон набуде чинності на початку березня. Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам'яті не раніше, ніж за два місяці.

Відзначимо, 24 лютого ізраїльські ЗМІ заявили, що польська влада зазнала тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам'яті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Національну пам'ять.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті. У законі вводиться кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів", а також за звинувачення поляків у вбивстві євреїв під час Другої світової війни.

Відзначимо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

QHA