КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Ірина Фриз анонсувала прийняття Верховною Радою закону про заборону використання портів Криму окупаційною владою для міжнародних перевезень.

— Разом із СБУ по АРК (дислокована в Херсоні) був підготовлений законопроект, який зараз проходить передрегістраційне обговорення з членами профільних комітетів. Він повинен удосконалити наш Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекс. Сподіваюся, що з прийняттям цього законопроекту ми поставимо крапку в використанні окупаційними властями морських портів Криму для міжнародних перевезень, — написала Фриз.

Народний депутат зазначила, що даний закон не зможе вирішити проблему входження до портів окупованого Криму російських судів, однак дозволить вільно застосовувати норми права до судів, які ходять під російським прапором, і успішно здійснювати їх переслідування.

QHA повідомляло, що у 2016 році державна прикордонна служба України зафіксувала 652 іноземних судна, що заходили до портів окупованого Криму. При цьому було відзначено зниження загального пасажиропотоку з материкової України на територію півострова.

ФОТО: інтернет

QHA