АНКАРА -

Міністр національної оборони Туреччини Фікрі Ішик назвав приземлення гелікоптера грецького міністра оборони Паноса Камменоса на острові Агатонісіон у Егейському морі «шоу», заявивши, що Анкара не піде на поводу у Афін.

— Анкара пильно стежить за розвитком подій. Усі процеси обговорюються на рівні відповідних інстанцій. Для нас важливим є забезпечення інтересів Туреччини, — додав Ішик.

За словами міністра оборони, Анкара не стане відповідати на провокації Афін, але і не примириться зі статус-кво, про що прекрасно відомо і голові оборонного відомства Греції. Турецький міністр стверджує, що дії Камменоса — гра, розрахована на внутрішню аудиторію.

У лютому цього року міністр національної оборони Греції Панос Камменос заявив, що «нога турків не ступить на грецькі острови».

Довідка. Взаємні територіальні претензії Туреччини і Греції виникли навколо декількох островів в Егейському морі. У 90-х роках Греція визначила, що зона її територіальних вод навколо всіх островів Егейського моря повинна бути збільшена до 12 морських миль. Раніше територіальні води Греції навколо островів у Егейському морі обмежувалися шістьма морськими милями.

Серед спірних островів є великі та всесвітньо відомі (Лесбос, Хіос, Родос), але більшість — безлюдні скелі з рідкісною рослинністю.

Джерело і фото: АА

QHA