КИЇВ (QHA) -

Учора, 9 жовтня, у рамках візиту турецької делегації на чолі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, відбулося підписання відразу дев'яти нових угод у різних сферах.

Всі угоди і меморандуми торкнулися абсолютно різних сфер життя держав, однак більша їх частина стосувалася економічної та оборонної співпраці.

У першу чергу був підписаний оборонний контракт між ДПДГЗП "Спецтехноекспорт" і турецькою компанією "ASELSAN" про покупку тактичних радіоприймачів і засобів зв'язку.

Другим на підпис став план дій щодо застосування меморандуму з сухопутної платформи, який був підписаний ще в 2015 році, і план дій з використання меморандуму літальних апаратів, який також був підписаний у 2015 році.

Договір про співпрацю в сфері географічної інформації був підписаний міністрами оборони Туреччини та України — Нуреттіном Джаніклі та Степаном Полтораком.

Міністрами закордонних справ Туреччини та України було підписано Меморандум про співпрацю між Дипломатичною академією України при МЗС України та Дипломатичною академією Турецької Республіки. Підсумком переговорів української та турецької сторін стало підписання Плану дій з розвитку двосторонніх відносин між Україною і Туреччиною на 2017-2019 рр.

За підсумком засідання Ради стратегічної співпраці була підписана також угода між урядом України та урядом Турецької Республіки про внесення змін до угоди про взаємне сприяння та захист інвестицій між двома країнами. Крім цього, був підписаний протокол між урядами про внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Нагадаємо, учора, 9 жовтня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув до України з офіційним візитом.

У результаті переговорів глав держав було досягнуто домовленості про те, що Україна і Туреччина мають намір і далі координувати свої дії в питаннях захисту прав людини в окупованому Російською Федерацією Криму.

Також учора Перша леді Туреччини Еміне Ердоган і координатор Турецького агентства розвитку і співробітництва (TİKA) в Україні Хаджі Байрам Болат взяли участь у відкритті дослідницького центру імені Ісмаїла Гаспринського у складі Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

QHA