АНКАРА (QHA) -

Анкара наполягає на якнайшвидшому спрощення візового режиму з Європейським Союзом як на одній з умов угоди щодо запобігання нелегальній міграції в Європу. Про це міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив у інтерв'ю саудівській газеті «Аш-Шарк Аль-Аусат».

Міністр попередив, що якщо ЄС не дасть зелене світло візовій лібералізації з Анкарою, Туреччина буде змушена переглянути ставлення до тяжкого тягаря, який вона взяла на себе, погодившись на боротьбу з нелегальною міграцією в Егейському морі.

За словами глави МЗС, політика зближення з ЄС лишається пріоритетом Анкари. Він наголосив, що Туреччина та Євросоюз повинні співпрацювати у вирішенні спільних проблем, таких як міграційна криза і боротьба з тероризмом.

При цьому Чавушоглу акцентував увагу на політичних перешкодах на шляху євроінтеграції Туреччини, які призвели до зниження довіри до ЄС, особливо останнім часом.

— Незважаючи на всі труднощі, відносини Туреччини і ЄС все ще мають шанси на розвиток. Туреччина готова відповісти на конструктивні ініціативи європейських партнерів, зазначив турецький міністр.

Як повідомляло QHA, 16 квітня у Туреччині відбувся сьомий в історії країни референдум, на якому громадяни голосували за або проти внесення 18 поправок до конституції. Згідно із неофіційними даними Вищої виборчої ради Туреччини, за конституційні реформи проголосувало 51,41%, проти — 48,59% виборців.

ФОТО: інтернет

QHA