КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження стосовно заступника голови адміністрації збіглого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова за статтею «державна зрада». Про це написав народний депутат Андрій Левус на своїй сторінці у Facebook.

— Слідчий відділ головного управління СБУ в АР Крим уже проводить досудове розслідування у справі про «державну зраду», а відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, — йдеться в документі, який наводить депутат.

За словами Левуса, про ймовірну причетність Портнова до окупації Криму Росією «свідчить запис телефонної розмови між радником президента Росії Глаз'євим і головою Верховної Ради АРК (Володимиром — ред.) Константиновим, яка була зафіксована українською розвідкою 1 березня 2014 року».

Левус зазначив, саме Портнов був автором документа, який ухвалила Верховна Рада АРК.

Відзначимо, Андрій Портнов категорично відкидає свою причетність до авторства проекту постанови кримського парламенту.

Нагадаємо, Андрій Портнов у 2011 — 2014 рр. був радником президента України Віктора Януковича, заступником голови адміністрації президента і займався питаннями судоустрою. Після Євромайдану залишив Україну.

Раніше повідомлялося, що стосовно колишнього заступника голови АП проводиться досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 109 (публічні заклики до насильницького повалення конституційного ладу) і частиною 1 статті 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу.

Раніше в суді ЄС санкції проти Андрія Портнова були визнані протиправними. Рада Європейського союзу виключила Портнова зі списку санкцій ще у березні цього року.

QHA