КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International Ukraine закликає Верховну Раду України не голосувати за законопроекти № 6674 і 6675, які можуть ввести додаткову і надмірну звітність для громадських організацій та заблокувати роботу організацій, які працюють у зоні конфлікту на Донбасі і в окупованому Криму. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.

— Закликаємо Верховну Раду негайно переглянути чинне законодавство і запропоновані законопроекти, щоб закони, що регулюють діяльність недержавних організацій та їхніх співробітників і співробітниць, які не накладали невиправдані обмеження і відповідали зобов'язанням України, передбаченим міжнародним законодавством про права людини, сказано у повідомленні.

В організації додали, що ці вимоги, якщо їх введуть, обмежать право на свободу асоціацій і створять ряд перешкод для діяльності громадських організацій в Україні.

— Більше того, такі заходи будуть істотно обмежувати право на свободу вираження поглядів, піддаючи антикорупційних та інших активістів і активісток небезпеці переслідування і залякування.

QHA повідомляло, що Amnesty International розпочала акцію термінової допомоги незаконно затриманому в Росії українцю Станіславу Клиху.

Нагадаємо, восени 2013 року київський журналіст і вчитель історії Станіслав Клих відправився до своєї дівчини в російське місто Орел. Там його схопили представники російських спецслужб і змусили «зізнатися» в тому, що він нібито воював на боці повстанців у Чечні і бачив там Арсенія Яценюка.

Українця засудили за кількома «важкими» статтями російського Кримінального кодексу. Клих засуджений до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

В кінці серпня у рідних Станіслава обірвався зв'язок із ним, після чого з'явилася інформація про те, що Клиха утримують у психіатричній лікарні.

8 вересня правозахисник, представник Медійної ініціативи за права людини Марія Томак повідомила, що Клиха повернули з психіатричної лікарні назад у колонію міста Верхньоуральськ.

17 жовтня матір українського політв'язня Станіслава Клиха сказала, що її син погано почувається, виснажений психічно і фізично.

QHA