КИЇВ (QHA) -

Amnesty International виступає за негайне звільнення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого окупаційна влада Криму засудила до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

— Несправедливий судовий процес над Ахтемом Чийгозом увінчує низку явно сфабрикованих кримінальних і адміністративних справ щодо членів кримськотатарської громади. Він уособлює переслідування, яким піддаються активісти, єдиним «злочином» яких є відкрита протидія окупації півострова Росією, заявила Оксана Покальчук, директор Amnesty International в Україні.

В організації наголосили, що навіть за визначенням російського кримінального кодексу, згідно з яким Ахтема Чийгоза звинуватили і засудили, ці події не відповідають критеріям «масових заворушень».

— Ахтем Чийгоз в'язень совісті, кинутий до в'язниці винятково за спробу мирної реалізації своїх прав. Він повинен бути негайно і беззастережно звільнений, йдеться у повідомленні.

11 вересня в окупованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим (АРК) маріонетковий Верховний суд виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз.

Чійгоз був визнаний винним в організації масових заворушень через участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради АРК 26 лютого 2014 року і був засуджений до восьми років позбавлення волі в колонії загального режиму.

ФОТО: інтернет

QHA