ВАШИНГТОН (QHA) -

Повідомлення про це розповсюдило Посольство України в США.

У посольстві зазначили, що в тексті резолюції Палати представників штату Мічиган Голодомор в Україні 1932-1933 років названий геноцидом.

— Ми дякуємо штату Мічиган за увагу і пам'ять про жертви цієї страшної трагедії українського народу, і за допомогу в зусиллях з відновлення історичної справедливості!,  заявили у посольстві України в США.

Дипломати також опублікували сам документ.

Сьогодні президент України Петро Порошенко закликав ввести в Україні покарання на законодавчому рівні за заперечення Голодомору як геноциду українського народу. Про це він заявив біля пам'ятника жертвам Голодомору у Києві.

Нагадаємо, уряд Великобританії відмовився визнавати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом.

У Вестмінстері з цього приводу відбулися спеціальні парламентські слухання. З ініціативою визнати Голодомор геноцидом виступила депутат від правлячої Консервативної партії Полін Латам. Міністерство закордонних справ Британії повідомило, що уряд вирішив не міняти свою позицію, згідно з якою термін «геноцид» Лондон офіційно застосовує до злочинів у Сребрениці, Руанді, а також щодо Голокосту.

Тим часом, як писало QHA, 77% опитаних громадян України згодні з твердженням, що Голодомор1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Вчора, 24 листопада в турецькій столиці Анкарі відбувся круглий стіл, організований Посольством України у Турецькій Республіці, на тему «Трагічні сторінки історії України 1932-1933 років», присвячений 85-й річниці Голодомору в Україні.

QHA