КИЇВ (QHA) -

Розпочаті 17 жовтня по всій Україні акції протесту з вимогою політичної реформи є спробою самопіару деяких політичних сил, які намагаються осідлати протестні настрої, заявив QHA кандидат філософських наук, експерт громадської організації "Слово і діло" Валентин Гладких.

— Все це я схильний розглядати виключно як спробу нарцисичного самопіару. Безумовно, що в Україні є грандіозний протестний потенціал. Безумовно, більшість громадян України незадоволені результатами Революції Гідності, і є безліч сил як всередині України, так і ззовні, які зацікавлені в тому, щоб використовувати цей протестний потенціал у своїх власних цілях. Але підкреслюю, для своїх власних цілей, а не для інтересів української держави і суспільства. На сьогодні в цих акціях протесту я побачив тільки одне: бажання окремих політичних сил, переважно маргінальних, в тому плані, що вони не мають ґрунтовної підтримки в суспільстві, привернути до себе увагу і застовпити за собою певні ділянки протестного електорату.

На думку Гладких, по-справжньому проявити себе як новим альтернативним політичним силам організаторам акції не вдалося, тому вони виходять з банальними вимогами.

Я наголошую, вимоги абсолютно банальні, а вони намагаються надати їм мало не всесвітнього значення. Навіть втілення їх у життя не призведе ні до перезавантаження влади, ні до зміни ситуації хоча б у політичній системі.

Зокрема Гладких вважає, що скасування депутатської недоторканності здатна лише частково вирішити проблему корупції у парламенті, і головна проблема полягає в неякісній роботі правоохоронних органів.

Справжня недоторканність вкорінена не в конституційному статусі. Наприклад, у мажорів його немає, а вони систематично уникають покарання. Тому проблема не в тому, щоб скасувати депутатську недоторканність, а в тому, щоб змусити нарешті генеральну прокуратуру та інші правоохоронні органи виконувати свої обов'язки належним чином, щоб Луценко не бігав і погрожував, що у нього є 60 подань до Верховної Ради, а приходив і вносив ці подання. Більше того, щоб він їх вносив не таким чином, щоб усі сміялися з нього як з клоуна, а щоб він реально наводив якісь докази, резюмував експерт.

Нагадаємо, сьогодні, 17 жовтня, в Україні стартує безстрокова акція протесту. Активісти вимагають від влади внести зміни до виборчого законодавства, скасувати депутатську недоторканність і створити Антикорупційний суд.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко запропонував внести зміни до Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

QHA