БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Вчора, 12 березня, севастопольський активіст і анархіст Олексій Шестакович вийшов на свободу з Бахчисарайського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) після 11 діб адміністративного арешту, повідомив на своїй сторінці у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

Активіст був заарештований за звинуваченням у поширенні екстремістських матеріалів на сторінці у соціальній мережі "ВКонтакте". Уже після обшуку у нього у вилученій техніці знайшли аудіозаписи "Убивай космонавтів" і "Синагога" групи "Ансамбль Христа Спасителя і Мати сира земля", тексти якої включені до списку екстремістських матеріалів на території РФ. Однак обшук проводили у рамках розслідування справи активіста з Євпаторії Євгенія Каракашева.

Після виходу з ІТТ Шестакович розповів, як його били російські силовики.

— Зі мною поводилися досить грубо. Один стусан в ніс був, коли я занадто довго дивився на альфівці, удар по горлу і удар в груди, коли знайшли хустку чорно-червону, анархістську. Питають: "Ти правосек чи що?". Я їм пояснюю: "Чорний — свобода, червоний — комунізм". Мене вдарили. Ще вдома наділи пакет на голову, заламали руки. В автобусі повалили на підлогу, черевики злетіли, — шнурки вони заздалегідь вийняли, затиснули пакет, повітря скінчилося, я став задихатися. Я намагаюся вдихнути, вони ще сильніше затягують. Хвилин 10 або 20 так їхали. У цей час за наручники піднімали ззаду руки, виламуючи їх. Кажуть мені: "Кричи: "Я тварина!". Я кричу, — відпускають. Великий палець руки взяли і потихеньку вивернули. Він вибитий зараз. Коли ставало зовсім погано, ешнік питав: "Тебе там не заколисало?"

Нагадаємо, 1 березня в окупованому Криму відбулися обшуки у п'ятьох лівих активістів: Олексія Присяжнюка, Ігоря Панюти, Артема Воробйова, Івана Маркова та Олексія Шостаковича. Марков і Шостакович були затримані на 10 діб і відправлені до СІЗО.

QHA