КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв'ю QHA заявив, що якщо проаналізувати всю риторику угорської сторони, то вона має політичний вимір і пов'язана перш за все з виборами, які заплановані на квітень цього року.

За словами Боднара, Київ у свою чергу не відповідає такою агресивною риторикою, а пропонує практичні кроки з врегулювання двосторонніх відносин.

Заступник голови МЗС зазначив, що, можливо, потрібно витримати паузу до виборів.

— Тоді ми будемо бачити, наскільки готова угорська сторона врегулювати питання, а не загострювати його, — пояснив він.

Торкаючись історії з блокуванням Угорщиною засідання комісії Україна – НАТО, дипломат зазначив, що насправді це зловживання Угорщиною своїм правом як члена НАТО, оскільки тематика захисту нацменшин регулюється на двосторонньому рівні.

— Ми вже організовували декілька раундів консультацій, де докладно обговорювали усі питання. Останній раунд консультацій відбувся в Ужгороді 7 лютого, де на прес-конференції були відзначені позитивні результати переговорів. У той же час, на наступний день виходить представник МЗС Угорщини і заявляє, що ні про що не домовилися. Незважаючи на попередні домовленості, угорська громада відмовилася від консультацій з Міністерством освіти і науки, — сказав він.

Відзначимо, повне інтерв'ю із заступником голови МЗС Василем Боднаром можна прочитати за цим посиланням.

QHA