СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Найбільша російська авіаційна компанія може потарпити до санкційних списків України, США та країн ЄС через рішення ввести новий авіамаршрут Сочі-Сімферополь, адже авіасполучення з окупованим Кримом заборонено українським законодавством і є прямим порушенням норм міжнародного права.

Перший виліт за вказаним маршрутом відбувся о 7.15 ранку 2 січня 2017 року. Про це повідомляє сайт російського авіаперевізника.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією у березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль української авіавлади над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.

Як повідомлялося, 29 грудня 2014 року Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) заборонило польоти цивільної авіації над Сімферополем.

27 жовтня 2015 року Федеральне управління цивільної авіації США продовжило заборону польотів для своєї авіації над Кримом і Сходом України до 27 жовтня 2016 року. 25 жовтня 2016 року США ще на два роки з метою безпеки продовжили заборону на польоти для американських перевізників в аеропорти Сімферополя.

ФОТО: інтернет

QHA