СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Захист заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у четвер, 28 вересня, подасть апеляцію на винесений підконтрольним Кремлю кримським судом вирок.

Про це повідомив адвокат Умерова Марк Фейгін на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні ми подаємо апеляційну скаргу на вирок Сімферопольського районного суду щодо Ільмі Умерова. Сам текст вироку нам так і не був відданий після його винесення вчора, в чому я вбачаю ще одну хитрість судді, який побажав уникнути негайного оприлюднення документа. Проте в понеділок, коли (як нам було обіцяно) вирок ми отримаємо, він буде негайно опублікований, написав адвокат в Facebook.

Фейгін впевнений, що наслідки від рішення суду проти Умерова «будуть вельми болючими для Кремля».

— Доповідь спецпредставника ООН, оприлюднена напередодні, тепер може здатися «безтурботною вітальною листівкою» в порівнянні з можливими наслідками від вирішення щодо Умерова, застерігає авокат.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що вирок, винесений "судом" у Сімферополі Ільмі Умерову — чергове свідчення посилення репресій проти кримськотатарського народу, що проводяться окупаційною владою Криму.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він зазначив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити доступ рідних і адвокатів до нього.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним.

Раніше російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA