КИЇВ (QHA) -

Російська влада відпустить ув’язнених лише при створенні певних політичних умов, коли відпустити їх буде вигідніше, ніж утримувати. Про це в інтерв'ю для UATV розповів адвокат Микола Полозов, який захищає в окупованому Росією Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Він зазначив, що російські суди в будь-якому випадку будуть виконувати волю влади, тому звільнити ув'язнених, вдавшись до правосуддя, неможливо.

— На вирок це (свідоцтва невинності ув'язнених, - ред.) не вплине лише з однієї причини — у Росії немає суду. У політичних справах вони виконують усі розпорядження влади. Вироки заздалегідь встановлені...

Єдиний спосіб звільнити цих людей — політичний тиск на російську владу, примус до обміну, видачі. При створенні політичних умов, при яких цих людей вигідніше відпустити, ніж утримувати, російська влада їх відпустить. Незалежно від результату суду, основна робота буде вестися на політичному рівні.

Нагадаємо, раніше адвокат Микола Полозов розповів, що суддя-перебіжчик, що працює в Київському районному суді Сімферополя, Віктор Можелянський нехтує нормами кримінально-процесуального кодексу РФ, щоб сприяти російським спецслужбам у репресіях.

Так, Полозов стверджує, що колаборант Можелянський навмисне затягнув до рішення апеляційної інстанції розгляд скарги Полозова на дії слідчого ФСБ запо його викраденням 25 січня. Таким чином, кримський «суддя» прямо порушив кримінально-процесуальний кодекс РФ.

ФОТО: інтернет

QHA