КИЇВ (QHA) -

Адвокат кримських татар Микола Полозов завтра, 23 лютого, виступить у Верховній Раді в рамках експертної доповіді про події 26 лютого 2014 року в АР Крим, повідомляє він на своїй сторінці в Фейсбук.

QHA повідомляло, як раніше інформувало МЗС, з наближенням Дня опору окупації Криму Російська Федерація все частіше порушує права людини на окупованому півострові. Також у зв'язку з інцидентом із затриманням кримських татар російськими спецслужбами у Сімферополі 21 лютого МЗС України в черговий раз вимагає від РФ припинити репресії.

Нагадаємо, що 26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території. Зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», що спричинив анексію півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала залучати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить ціла низка кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

QHA