СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Адвокати заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, засудженого до 2 років колонії-поселення, мають намір оскаржити вирок.

Про це повідомив адвокат Марк Фейгін у коментарі QHA.

Фейгін назвав вирок «божевільним і таким, що повністю проігнорував усі аргументи захисту».

— Вирок був несподіваним. Російське правосуддя перевершило себе. Такий вирок абсолютно неадекватний, адже навіть прокурор просив умовний термін, — зазначив він.

На даний момент адвокати складають коротку апеляцію з винесеного Ільмі Умерову вироку.

Як раніше повідомляло QHA, aдвокат заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Марк Фейгін заявив, що міжнародний розголос вплине на результат вироку в цілому.

До Європейського суду з прав людини захист планує звернутися після апеляції. Паралельно, у адвоката є міркування щодо Міжнародного Суду ООН у Гаазі, де розглядається позов України до РФ.

Російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA