МОСКВА (QHA) -

Керівник департаменту берегової охорони, заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії, адмірал російської армії Геннадій Медведєв заявив у інтерв'ю російському виданню, що по захопленим в України буровим установкам компанії "Чорноморнафтогаз" стріляли з українських прикордонних суден.

За його словами, вогонь по вишках вівся з автоматичної зброї. Даний епізод, як стверджує високопоставлена ​​особа армії РФ, стався ще 31 березня 2016 року, проте раніше жодної інформації про це не звучало.

— Минулого року 31 березня одне із суден Військово-морських сил України вчинило провокаційні дії відкрило вогонь з автоматичної стрілецької зброї по самопідйомній буровій установці «Таврида», розташованій у Чорному морі, повідомив адмірал окупантів.

За його словами, мова йде про водолазне судно «Почаїв»  з нього нібито вели обстріл  і фрегат «Гетьман Сагайдачний». Російський адмірал стверджує, що інцидент був успішно локалізований.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 2014 року бурова платформа, яка належить ДАТ «Чорноморнафтогаз», була незаконно захоплена Російською Федерацією під час анексії Криму.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала позов із Російською Федерацією про порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Україна заявляє і готова довести в арбітражі, що Російська Федерація зухвало порушує суверенне право України користуватися ресурсами у своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі у прилеглих до Автономної Республіки Крим морських зонах, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу.

Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення своїх прав і компенсувати завдані збитки.

ФОТО: інтернет

QHA