КИЇВ (QHA) -

Спікер президента України Святослав Цеголко опублікував лист лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі главі держави.

Лист опубліковано на сторінці Цеголко у Facebook. Зробив це прес-секретар президента через численні запити з боку журналістів, а також "коментарі самого Саакашвілі, в яких він маніпулює змістом цього листа, прийнято рішення його оприлюднити".

— У листі до Президента Саакашвілі зізнався, що допускав і допускає багато політичних помилок. Він висловився за деескалацію ситуації, пообіцяв не вдаватися до подальшої дестабілізації і запропонував переговори «з уповноваженим представником». Зате, як показує штурм Міжнародного центру культури і мистецтв на Алеї Героїв Небесної Сотні, своє слово пан Саакашвілі не дотримав, написав Цеголко в коментарі до листа.

QHA писало, що Саакашвілі написав листа президенту України Петру Порошенку з пропозицією припинити конфлікт.

Цю пропозицію Порошенку передавали також усно через посла однієї з країн Європейського союзу.

QHA повідомляло, що ГПУ викликала Міхеїла Саакашвілі 18 грудня на допит в якості підозрюваного у кримінальному провадженні за ознаками скоєння ряду кримінальних злочинів.

Відзначимо, Саакашвілі зробив першу заяву після оголошення рішення Печерського суду по його справі. Він сказав, що його «хотіли приховати від народу».

Раніше суддя Печерського суду відпустила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його в сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченко 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі свого боку Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченко.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченко та Саакашвілі, а також між ними особисто.

Саакашвілі інкримінують ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій по створенню умов, що сприяють їх злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA