КИЇВ (QHA) -

Американська торгова палата в Україні представила сьогодні у Києві результати щорічного опитування представників бізнес-структур щодо сприйняття корупції в Україні, повідомляє кореспондент QHA.

— Корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. Серед опитаних 89% вважають, що боротьба з корупцією є першочерговим завданням для того, щоб бізнес-клімат покращився. Майже 76% представників бізес-суспільства не вважають за необхідне займатися корупцією для того, щоб досягти успіху, — заявив президент Американської торговельної палати Андрій Гундер.

Він також зазначив, що 91% респондентів повідомив, що зіткнувся із корупцією під час ведення бізнесу в Україні, а це на 10% більше, ніж минулого року.

Звіт щодо опитування про сприйняття корупції прокоментував Ігор Світлик, голова робочої групи Палати з питань протидії корупції.

— Цього року в опитуванні взяли участь 184 респондента, з яких 80% є представниками міжнародних компаній. Це опитування проводиться вже четвертий рік поспіль анонімно серед представників компаній-членів Американської торгової палати в Україні, — сказав він.

Він зазначив, 36% респондентів вважають, що рівень корупції знизився за останній рік. На думку більшості опитаних, у 2017 році антикорупційним чемпіоном стало Національне антикорупційне бюро України, а найбільшим успіхом в антикорупційній боротьбі — запуск електронних декларацій.

Заключним кроком для ефективної боротьби з корупцією в Україні більше половини опитаних вважають створення Антикорупційного суду, підкреслив Ігор Світлик.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наполягає на тому, що створення Антикорупційного суду залишається для України пріоритетним.

— Деякі чиновники поводяться як під час загострення хвороби, особливо це стосується суддів. Вони живуть так, ніби це їхній останній день, — сказав він.

Нагадаємо, що Американська торговельна палата в Україні — неприбуткова організація, яка працює в Україні з 1992 року. Вона представляє інтереси понад 600 компаній-членів та афілійованих осіб.

QHA