КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 29 вересня біля будівлі Укрінформу пройшла акція, присвячена річниці полону російською владою українського журналіста, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

Директор Укрінформу Олександр Харченко наголосив на варварстві та ретроградності путінського режиму, який тільки і робить, що вганяє за допомогою репресій і пропаганди власне населення в нове середньовіччя.

— У той час, як Ілон Маск запускає космічні кораблі, а Китай випробовує 5G, кремлівський режим зі своєю репресивною та інформаційно-пропагандистською машина зробив з Романа шпигуна.

За словами Харченка, кожен із 365 днів, які Роман Сущенко перебуває у Лефортово, є важким випробуванням для українського журналіста.

— Це випробування для його сім'ї  дружини Анжели, дочки Юлії та сина Максима.

У свою чергу, дружина Романа Анжела Сущенко подякувала президенту України, представникам громадськості та міжнародній журналістській спільноті за підтримку і тиск на російський режим:

— Весь цей рік ми були не одні. Ми відчували цю підтримку, тому спасибі.

Учасники акції випустили в небо безліч повітряних куль з портретом затриманого українського журналіста.

Федеральна служба безпеки Росії 30 вересня минулого року у Москві затримала кореспондента українського агентства Укрінформ у Франції Романа Сущенка. Він приїхав у Росію у приватних справах.

Сущенку інкримінували «співпрацю з українською розвідкою», «цілеспрямований збір відомостей про діяльність Збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації». Це, на думку слідства, є загрозою для безпеки РФ.

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення заперечує. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

27 червня Лефортівський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Сущенку ще на три місяці, до 30 вересня.

QHA