СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 13 лютого, виповнюється 234 роки від дня утворення Таврійської області, що стало останнім акордом у процесі анексії Криму Російською імперією.

У 1774 році завершилася чергова російсько-турецька війна. Згідно з підписаним Кючук-Кайнарджійським мирним договором Кримське ханство ставало незалежною від Османської імперії державою. Однак така ситуація не задовольняла царський уряд, який боявся, що османи використовуватимуть Крим як плацдарм для війни з Росією. Крим мав також стратегічне значення, адже контроль над півостровом давав перевагу і контроль у Чорноморському регіоні, чого так домагалася Російська імперія. У 1783 році ослаблений внутрішньою боротьбою між ханами і знаттю півострів захопила російська армія.

8 квітня 1783 Катерина II підписала маніфест «Про прийняття півострова Кримського, острова Тамань і всієї Кубанської сторони під Російську державу». 13 лютого 1784 року з окупованих земель Кримського ханства була створена Таврійська область. Пізніше її реорганізували в Таврійську губернію.

Нагадаємо, Росія віроломно напала на суверенну Українську державу у 2014 році. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» в Криму, намалювавши 120%-ву підтримку населення, а далі намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякувань намагається утримати окупований Крим і частину Донбасу під своїм впливом. Через анексію РФ вигнали з «великої вісімки», ПАРЄ і зробили країною-вигнанцем.

QHA