СТРАСБУРГ (QHA) -

20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію «На захист цінностей Ради Європи та її авторитету», в якій закликали припинити спроби повернути Росію до Асамблеї. Про це повідомив глава делегації українського парламенту ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook.

Делегати 20 країн ПАРЄ закликали всіх членів Асамблеї зробити все можливе, щоб захистити цінності і авторитет ПАРЄ.

— Будь-яка спроба відновити права Росії в Асамблеї без виконання нею резолюцій, прийнятих у відповідь на російську агресію в Україні, похитне інституційний авторитет ПАРЄ. Вона викличе ефект доміно, — сказано в декларації.

Документ підписали представники Данії, Естонії, Грузії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Молдови, Нідерландів, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії, України і Словаччини.

Нагадаємо, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримує питання про зняття політичних санкцій з Росії. За його словами, Парламентською асамблеєю Ради Європи в листопаді була прийнята резолюція, яка може створити умови для повернення російської делегації до ПАРЄ.

Росія також може спробувати відновити свої права в ПАРЄ через Комітет міністрів Ради Європи, членом якого вона є.

Відзначимо, Росія відмовилася платити членські внески до Ради Європи за 2017 рік до відновлення повноважень її делегації в ПАРЄ. Головуючий на осінній сесії ПАРЄ в.о. президента асамблеї сер Роджер Гейл назвав безпрецедентним викликом відмову РФ платити внески.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявляє, що фінансові лобісти трактують відмову Росії платити внески до Ради Європи з метою змусити організацію піти на поступки РФ.

Українська делегація в ПАРЄ хоче, щоб повернення делегації Російської Федерації до сесійної зали Ради Європи було можливим тільки після деокупації Криму і Донбасу.

QHA