БРЮССЕЛЬ (QHA) -

17 листопада пройде засідання дорадчої палати Суду першої інстанції Брюсселя (Бельгія), на якому буде вирішуватися питання про екстрадицію екс-президента Каталонії Карлеса Пучдемона.

— Засідання дорадчої палати планується на п'ятницю, 17 листопада, на другу половину дня. Засідання дорадчої палати завжди проходять у закритому режимі, — відзначили в суді.

Рішення про екстрадицію можуть прийняти того ж дня. На це рішення може бути подана апеляція.

QHA повідомляло, що Карлес Пучдемон і четверо його радників добровільно здалися бельгійській поліції. Також він заявив, що готовий до співпраці та не чинив жодного опору.

Нагадаємо, Верховний суд Іспанії в п'ятницю, 3 листопада, видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона. Постанова торкнулося і чотирьох колишніх міністрів у складі місцевого уряду, які, як і Пучдемон, втекли до Бельгії.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня висунула звинувачення щодо Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіональних адміністрації та парламенту Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Через це глава Каталонії втік до Бельгії.

Джерело: UNN

QHA