КИЇВ (QHA) -

Сьогодні під час круглого столу «Чого вимагають українці 17 жовтня за Верховною Радою?» були озвучені ряд вимог до української влади, зокрема спікери говорили про скасування виборчих правил, обмеження депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду, повідомляє кореспондент QHA.

На заході були присутні народні депутати від різних фракцій, наприклад Егор Соболев, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Сергій Лещенко.

Як сказав народний депутат України від БПП Мустафа Найєм, вперше за три роки на акцію протесту виходять люди з різними політичними поглядами, але всіх об'єднує те, що українське суспільство стало заручником у політичних іграх влади.

— Ми всі стали заручником того, що відбувається в країні. Але в той же час у влади є проста формула — не розхитуйте човен, оскільки у нас війна. Так, дійсно, у нас війна, але нас взяли в заручники, а у заручників також є права й інструменти, щоб впливати на ситуацію в країні, зазначив він.

За словами Мустафи Найєма, організатори вийдуть на безстрокову акцію протестів з вимогою домогтися виконання поставлених вимог. А саме: скасувати мажоритарні вибори, перейти на пропорційну систему, а також створити незалежний антикорупційний суд і скасувати депутатську недоторканність. Всі три законопроекти вже давно подані в парламент, але жоден з них не отримав підтримки серед парламентарів.

Депутати сподіваються, що спікер ВРУ Андрій Парубій поставить 17 жовтня на голосування всі три законопроекти, але в разі, якщо цього не відбудеться, то протестні акції триватимуть доти, доки їх вимоги не будуть виконані.

Всі присутні спікери говорили про те, що треба повністю скасувати депутатську недоторканність. Адже недоторканність робить парламентарів привілейованим класом у порівнянні з іншими верствами суспільства. Подібний привілей дозволяє народним депутатам уникнути кримінальної відповідальності за протизаконні дії або корупцію.

У той же час активістів або журналістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями, можна садити в тюрму.

У свою чергу екс-міністр оборони Анатолій Гриценко зазначив, що потрібно до цих трьох озвучених законопроектів додати ще ряд законів для боротьби з олігархами.

— Якщо нас депутати не почують, і це не спрацює, незважаючи на те, що у нас парламентсько-президентська республіка, і в деяких випадках депутати бояться президента і його гніву більше, ніж людей на вулиці, тоді доведеться йти на Банкову з нагадуванням до того, хто приймає рішення і ветує законопроекти. Також ми вимагаємо до названих трьох законопроектів додати ще ряд законів, а саме - імпічмент президента, обмеження президентської недоторканності, надання НАБУ права самостійного прослуховування і закритих оперативних дій, включення дій президента на розгляд в новостворені антикорупційні органи управління, знищення олігархату,  заявив він.

Також, на думку присутніх депутатів, необхідно відокремити бізнес від влади, прийнявши ряд законопроектів, які допомогли б уникнути подібних помилок у майбутньому.

До виборчої ініціативи необхідно включити пункт про заборону політичної реклами на центральних каналах, що дозволить багатьом політичним силам, які не мають достатніх коштів, брати участь у передвиборчих перегонах на рівних.

QHA